Do Maryi o wskazanie drogi

Do Maryi o wskazanie drogi (modlitwa św. Franciszka Salezego)

Pamiętaj o nas, dobra i słodka Dziewico. Ty jesteś moją Matką, a ja Twoim synem, Ty jesteś potężna, a jam jest biedny człowiek. Błagam Cię więc, słodka Panno Maryjo, żebyś mną kierowała na wszystkich moich drogach i we wszystkich moich czynach. Nie mów, pełna łaski Dziewico, że Ty tego nie możesz. Wszak Twój Syn umiłowany dał Ci wielką władzę jak w niebie, tak i na ziemi.

Nie mów, żeś tego nie powinna robić, bo jesteś wspólną Matką nas tu wszystkich ludzi. Jeśli nie możesz, to Ci to wybaczę… Jeślibyś nie była moją Matką, zniósłbym to cierpliwie, ale ponieważ Ty, słodka Dziewico, jesteś moją Matką i jesteś potężna, jakże Ci to wybaczę, jeśli mi nie pomożesz? Jeśli nie udzielisz Twojej pomocy i opieki?

Widzisz, moja Matko, jesteś zmuszona przyjąć wszystkie moje prośby. Dla czci i chwały Twojego Syna przyjmij mnie więc jak swoje dziecko, nie patrząc na moją nędzę. Wyzwól moje ciało i moją duszę od wszelkiego zła i daj mi wszystkie Twoje cnoty, a przede wszystkim pokorę. Uczyń mi także podarek
z wszystkich darów i łask, które się podobają Trójcy Przenajświętszej – Ojcu, Synowi i Duchowi i Świętemu. Amen.


polecamy:

58866     75254     69365          

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *